شرکت هوابرد نگاه آسمان

خلاصه ای از تفاوت میان نسخه های 2 و 3 ربات پرنده فانتوم

تفاوت فانتوم 2 و فانتوم 3,فرق فانتوم 3,فانتوم 3,مشخصات فانتوم 3,ضعف فانتوم 3,برتری فانتوم 3,معایب فانتوم 3,ویژگی فانتوم 3,DJI Phantom 3 Professional vs Phantom 2 With GoPro Hero 4 Black

تفاوت های فانتوم 2 و فانتوم 3 بنیادین است. Dji در تولید نسل جدید ربات های پرنده فانتوم با رویکردی نو با تکنولوژی جدید ایمنی را سرلوحه طراحی و ساخت فانتوم 3 نموده است.

از نظر اسمی فانتوم 3 جدید تر از نمونه قدیمی خود فانتوم 2 است. از نظر ظاهری فانتوم 3 دارای فریم بزرگتر و محکم تر و در قسمت مرکزی با مکانیزم پرسی خود باعث افزایش مقاومت فریم شده است.

در فانتوم 3 دوربین گوپرو که در نمونه های قدیمی بر روی فانتوم نصب می شد حذف شده و جای آن را یک دوربین جدید (از این لینک می توانید مشخصات دقیق دوربین جدید را مشاهده نمایید) همراه با یک لرزشگیر و استابلایزر یک تکه گرفته است. این گونه طراحی تصاویر را بهینه تر نموده است، تجربه های عملی نشان میدهد که کارکرد دوربین جدید طراحی شده بر روی فانتوم 3 به مراتب حرفه ای تر از دوربین گوپرو از نظر کیفیت و کارکرد گیمبال آن نیز حرفه ای تر و تصاویر بهینه تر است.

در فانتوم 3 از یک باتری با ظرفیت بالاتر که تایم پروازی بیشتری را به ارمغان می آورد استفاده شده که نسبت به نمونه ی قبلی آن یک مولفه و فاکتور مهم است.

نکته قوت فانتوم 3 رادیوکنترل حرفه ای و یک رابط گرافیکی یا همان App ای است که بر روی گوشی یا تبلت سازگار برای اندروید و IOS طراحی شده است. نرم افزار یا App بر روی گوشی یا تبلت نصب شده و توسط سیستم ارسال تصویر زنده HD که در رادیوکنترل این وسیله تعبیه شده است شما در هر لحظه تصویر زنده با کیفیت HD بدون قطعی و نویز را دارید که تا برد قابل توجهی به پردازش تصویر می پردازد. این مولفه برتری بسیار قابل توجهی است که در نمونه فانتوم 2 به هیچ وجه به این شکل وجود نداشته است. همچنین در این app شما در هر لحظه می توانید به مولفه ها و تنظیمات دوربین همچون سرعت شاتر، ISO و ... دسترسی داشته باشید و در هر لحظه در هنگام پرواز آن را تنظیم و در نتیجه تصاویر بهینه تری را تهیه نمایید.

بر روی رادیوکنترل این وسیله نیز دکمه ها و عملکردهای مختلف دوربین همچون رکورد ویدیو، شات عکسبرداری، ولوم رنج چرخش دوربین به صورت Tilt قرار داده شده است. این موارد برتری های چشمگیر فانتوم 3 نسبت به نمونه قدیمی آن فانتوم 2 است.

در فانتوم 3 ما با دو نوع سیستم ناوبری که در پرواز به خلبان کمک می کند مواجه هستیم. سیستم ارتباط ماهواری و سیستم تشخیص ارتفاع. این دو سیستم به ایمنی پرواز کمک بسیارزیادی می کنند. در فانتوم 3 می توانید در فضاهای سرپوشیده به راحتی و با ایمنی بالایی پرواز نمایید. 

در فانتوم 3 از یک شارژر باتری قوی استفاده شده است که باتری شما سریع تر شارژ می کند.

در کل مقایسه فانتوم 2 و فانتوم 3 به دلیل برتری های قابل توجه نمونه فانتوم 3 از نظر فنی و منطقی قابل انجام نیست. 

در صورتی که در این خصوص سوالی دارید می توانید آن را از طریق شماره های شرکت با ما در میان بگذارید. همچنین می توانید با حضور در دفتر شرکت از نزدیک این محصولات را مقایسه نمایید


نویسنده: محمد چیتگرها