شرکت هوابرد نگاه آسمان

گام به گام با بروزرسانی و آپدیت ربات پرنده فانتوم 3 و اینسپایر

در ادامه فرآیند بروزرسانی و آپدیت Firmware در نمونه ربات های پرنده فانتوم 3 و اینسپایر توضیح داده خواهد شد (لطفا این موارد را به دقت به ترتیب طرح شده انجام دهید.)

مرحله 1: آپدیت ربات پرنده یا Aircraft

در گام اول ظرفیت باتری و SD کارت یا رم سیستم خود را به دقت بررسی نمایید. باتری ربات پرنده باید حداقل 50 درصد شارژ داشته باشد و مقدار فضای مورد نیاز شما بر روی SD کارت و یا رم سیستم حداقل 100 مگابایت باشد.

در گام دو باید به سایت شرکت دی جی آی به آدرس اینترنتی Dji.com مراجعه نمایید و از قسمت مربوط به هر ربات پرنده آخرین نسخه Firmware برای آن ربات پرنده را دانلود نمایید. معمولا بسته های دانلودی به فرمت Zip در سایت بارگذاری شده است.

صفحه مربوط به نسخه های مختلف Frimware فانتوم 3 پروفشنال (برای نسخه ادونس نیز به صفحه دانلود مربوط به این پرنده در این لینک وارد شوید)

صفحه مربوط به نسخه های مختلف Frimware اینسپایر

در گام سوم بعد از دانلود بسته مربوطه آن را از حالت Zip خارج نمایید و وارد پوشه این فایل شوید. از سوی دیگر SD کارت یا رم ربات پرنده خود را که معمولا در داخل دوربین وسیله پرنده وجود دارد را از آن خارج نموده در داخل یک رم ریدر قرار داده و به کامپیوتر خود متصل نمایید. بهتر است SD کارت یا رم سیستم خود را فرمت نمایید. حال درون پوشه ای که از سایت دانلود نموده اید یک فایل با پسوند bin. وجود دارد. تنها این فایل را به SD کارت یا رم ربات پرنده خود انتقال دهید. سپس SD کارت را از کامپیوتر جدا کرده و آن را در داخل جایگاه خود که درقسمت دوربین ربات پرنده است قرار دهید. در این مرحله ربات پرنده باید خاموش باشد.

در همین گام می توانید برای انتقال فایل مربوطه از کابل سفید رنگ درون کیت ربات پرنده خود استفاده کنید. به این صورت که رم یا SD کارت ربات پرنده را در جایگاه خود درون دوربین قرارداده، ربات پرنده را روشن کنید یک سر کابل را به رایانه و یک سر کابل را به ورودی میکرو USB بر روی بدنه دوربین متصل نمایید و فایل دانلود شده را بدون خارج کردن SD کارت از این طریق به داخل آن انتقال داده و سپس ربات پرنده را خاموش و اتصال کابل را قطع نمایید

در گام چهارم ربات پرنده خود را روشن نموده (دراین مرحله رادیوکنترل باید خاموش باشد) فرآیند بروزرسانی و یا آپدیت ربات پرنده یا Aircaft به صورت اتوماتیک و خودکار بعد از روشن کردن ربات پرنده آغاز خواهد شد. در این مرحله بلافاصله بعد از روشن کردن سیستم در صورتی که فایل را به درستی به SD کارت منتقل کرده باشید دوربین شروع به زدن بوق به صورت D-D-D-D-D-D- ... متوالی پشت سرهم میکند بعد از چند ثانیه صدای بوق به صورت چهارتایی (DDDD) - (DDDD) - (DDDD) ... تغییر میکند در این وضعیت، صدای بوق چهار تایی تا حدود 30 دقیقه به طول خواهد انجامید. سرانجام بعد ازاین زمان تقریبی صدای بوق به این صورت تغییر کرده (D کشیده DD) ... که به معنی پایان بروزرسانی ربات پرنده است. در این مرحله بعد از شنیدن این بوق ربات پرنده خود را خاموش نمایید

مرحله 2: بروزرسانی رادیوکنترل

در گام نخست ابتدا از طریق وب سایت Dji.com آخرین نسخه نرم افزار یا App  مربوط به ربات پرنده به نام Dji Go را با توجه به سیستم عامل گوشی همراه یا تبلت خود (اندروید یا IOS) دانلود نموده و بر روی گوشی یا تبلت نصب نمایید. در این مرحله گوشی همراه یا تبلت شما باید شارژ کافی داشته باشد و همچنین حداقل 30 مگابایت فضای خالی داشته باشد و به اینترنت متصل باشد. رادیوکنترل سیستم نیز باید حداقل 50 درصد شارژ داشته باشد (به این موارد بسیار دقت نمایید)

در گام دوم گوشی همراه یا تبلت خود را که App مورد نظر یعنی Dji Go بر روی آن نصب شده را توسط کابل سفید رنگ موجود در کیت ربات پرنده به پورت USB پشت رادیوکنترل متصل کرده و رادیوکنترل خود را روشن نمایید. وارد App شوید و سپس Camera View یا Enter Camera Veiw را در درون App کلیک نمایید. در صورتی که اتصال درست برقرار شده باشد عبارت No Signal را که به رنگ قرمز در بالای صفحه وجود دارد را مشاهده خواهید نمود. بر روی آن کلیک کرده و در پنجره بازشده Request Update را کلیک نمایید. در این پنجره از شما خواسته می شود که بسته Firmware را از طریق اینترنتی که به گوشی همراه یا تبلت شما متصل است بر روی تبلت یا گوشی همراه خود دانلود نمایید. دانلود این بسته در یک نوار لودینگ درصدی مشخص می باشد. منتظر بمانید این بسته به صورت کامل و 100 درصد دانلود شود. (دراین مرحله شما نیاز به یک سرویس اینترنت قوی و پایدار برای دانلود بدون مشکل این بسته دارید.) بعد نصب عبارت Start Update در همین پنجره  ظاهر شده و شما با کلیک بر روی این عبارت وارد مرحله نصب این بسته خواهید شد. نصب این بسته همانند رویه دانلود آن توسط یک نوار لودینک به صورت درصدی قابل مشاهده است. بعد از تکمیل نوار لود و نصب بسته و 100 درصد شدن آن پنجره را بسته و رادیوکنترل را خاموش نمایید.

بعد از طی این دو مرحله رادیو کنترل و ربات پرنده شما به آخرین نسخه نرم افزاری یا Firmware بروزرسانی و آپدیت خواهد شد.

چند نکته

در زمان آپدیت ربات پرنده و رادیوکنترل، هرگز آنها را خاموش نکنید. از شارژ حداقل 50 درصد آنها اطمینان کسب نمایید.

در هنگام دانلود بسته Firmware بر روی رادیوکنترل از یک سرویس اینترنت قوی، بدون مشکل و پایدار استفاده نمایید.

قبل از آپدیت و بروزرسانی رادیوکنترل، گوشی همراه یا تبلت خود را در حالت پرواز قرار دهید.

اگر سوالی دارید یا در فرایند بروزرسانی به مشکلی برخورد نمودید با ما تماس بگیرید


نویسنده: محمد چیتگرها