شرکت هوابرد نگاه آسمان

نکاتی در خصوص باتری تجهیزات تصویربرداری هوایی

باتری تجهیزات پروازی عمدتا از جنس لیتیوم پلیمر هستند. در هنگام استفاده از تجهیزات پروازی باتری خود را به صورت کامل شارژ نمایید و از شارژ کامل آن اطمینان یابید. این اطمینان را میتوانید از طریق تستر یا چکر باتری انجام دهید.
برخی تجهیزات نیز همچون ربات های پرنده شرکت dji امکان بررسی کامل باتری را از طریق نرم افزار dji go میدهند.

در هنگام استفاده از تجهیزات پروازی بهتر است حدالامکان از زدن حرکت های سریع پروازی خودداری کنید برای مثال با زدن سریع استیک یا اهرم سمت راست یا چپ، ربات خود را سریع به آن جهت هدایت نمایید و یا بسیار سریع پرنده را به ارتفاع ببرید. این موارد باعث مصرف و کشیدن آمپر به یکباره و درنهايت فشار بیش از حد به باتری و افزایش دمای باتری خواهد شد. در برخی موارد این عمل خطراتی جدی را در پی دارد و همچنین باعث مستهلک شدن سریع باتری می شود.

ابن را باید بدانیم که تجهیزات پروازی که در حال حاضر در رابطه با آن صحبت میکنیم تجهیزاتی هستند که برای تصویربرداری هوایی استفاده میشوند. در این گونه تجهیزات معمولا ما به حرکت های نرم استیک ها برای برداشت تصاویری نرم و یکپارچه نیاز داریم.
در هنگام استفاده از تجهیزات پروازی، به این نکته توجه نمایید که قرار نیست تا آخرین آمپر باتری با آن وسیله پرواز نمایید. حتما پرواز خود را در بازه 30 تا 20 درصد شارژ باتری به اتمام رسانید. استفاده کامل از باتری باعث بروز خطرات جدی و همچنین مستهلک شدن باتری و صدمه دیدن آن خواهد شد. 
در هنگام عدم استفاده از باتری میزان شارژ آن را با 20 درصد رسانده و یا از طریق شارژر، باتری را در حالت استوریج قرار دهید.

نویسنده: محمد چیتگرها