شرکت هوابرد نگاه آسمان

کوادکوپتر اینسپایر 2 معرفی شدشرکت Dji، جدیدترین محصول خود در کلاس ربات های پرنده اینسپایر به نام اینسپایر 2 را معرفی نمود. نقطه قوت این دوربین پرنده 4 موتوره، کاربرد آن در حوزه سینما و تلویزیون است. این کاربرد را می توان در نمونه ویدیوهای معرفی این محصول به روشنی دریافت.

این محصول جدید که اینسپایر 2 نام دارد، از لحاظ پلتفرم ظاهری بسیار شکیل تر و حرفه ای تر از نمونه ی قبلی خود شده و بنا به توضیحات مندرج در سایت تولیدکننده این محصول بدنه آن نیز مقاوم تر شده است. Dji در نسل جدید ربات های پرنده اینسپایر، بدنه را از جنس آلیاژی منیزیم و آلومینیوم تولید نموده که علاوه بر سبک تر شدن آن سعی در مقاوم نمودن پلتفرم این ربات پرنده داشته است.

اینسپایر 2 نسبت به نسخه قبلی خود دارای افزایش سرعت پرواز، زمان پرواز، ارتفاع پرواز و همچنین گرم کن های داخلی باتری، قابل استفاده در فصل سرما شده است.

Dji  در اینسپایر 2 از دو دوربین استفاده نموده است. یک دوربین برای شخص خلبان در قسمت جلوی دستگاه تعبیه شده است و یک دوربین هم همانند نسخه قبلی در قسمت جلو و زیرین این دوربین پرنده برای شخص کمرامن برای گرفتن تصاویر هوایی تعبیه شده است. دوربین دوم بر روی یک سیستم استابلایزر سه محوره قرار داده شده است تا بتوان بهترین و باکیفیت ترین تصاویر هوایی را بدون هیچ گونه لرزش و ارتعاش اخذ نمود. 

قرار گیری دو دوربین بر روی این ربات پرنده به این دلیل است که در هدایت این ربات پرنده و گرفتن تصاویر هوایی، دو اپراتور یعنی (خلبان هدایت کننده و شخص هدایت کننده دوربین که به اصطلاح کمرامن گفته می شود) بتوانند به صورت مجزا در هدایت پرنده و اخذ تصاویر هوایی با تسلط بیشتری این کار را انجام دهند. در واقع خلبان همیشه با کمک دوربین اول تعبیه شده در قسمت جلو، فضای روبرو را پیش روی خود دارد و شخص کمرامن نیز توسط دوربین اصلی، قادر به انجام وظیفه خود و چرخاندن دوربین در سه محور و گرفتن تصاویر هوایی مدنظر می باشد.

همان طور که پیش بینی می شد در اینسپایر 2 از همان ویژگی های جدید بکاررفته در دو محصول جدید شرکت Dji  به نام فانتوم 4 و ماویک پرو نیز استفاده شده است. قرارگیری سنسورهای موانع سنج و اسکن کننده محیط پیرامونی که به این پرنده کمک می کند تا اجسام پیش روی خود را شناسایی و از برخورد با آنها جلوگیری نماید.

Dji  در اینسپایر 2 از سیستم پردازش تصویر جدیدی به نام CineCore 2.0 استفاده نموده است تا با کمک آن بتوان، ویدیوهای با کیفیت ۵.۲k را با نرخ ۴.۲ گیگابایت بر ثانیه به ثبت رساند. همچنین این محصول مجهز به هارد SSD شده تا بتواند فرآیند پردازش داده‌ها را بهتر انجام دهد. شما می‌توانید این محصول را با دوربین‌های جدید Zenmuse X4S یا X5S خریداری کنید.

مدل دوم از سنسور مایکرو ۴/۳ بهره می‌برد و از ۱۰ لنز مختلف از جمله لنزهای بزرگ‌نمایی، پشتیبانی می‌کند. از جمله قابلیت‌های دیگر اینسپایر ۲ که برای فیلم‌سازان اهمیت زیادی دارد، پشتیبانی از سیستم فشرده‌سازی فرمت‌های ویدیویی مثل CinemaDNG و ProRes اپل است. همچنین عکاسان می‌توانند از فرمت DNG RAW به منظور ثبت عکس‌های ۳۰ مگاپیکسلی بهره ببرند. البته مثل همیشه این پهپاد می‌تواند تصویر و ویدیو را به صورت زنده و با کیفیت بالا استریم کند.