پیش گزارش دوره کامل تئوری و عملی خلبانی با پهپاد و ربات های پرنده

آزمون خلبانی پهپاد در تهران

امروز در روز دوم یکصد و بیست و ششمین دوره فناوری پهپاد، اصول و ایمنی پرواز و مقررات هوایی، بالغ بر ۳۵ نفر در دوره تخصصی تئوری و عملی خلبانی پهپاد و ربات های پرنده در سالن آمفی تئاتر (ساختمان مسجد) باغ ملی گیاه شناسی ایران شرکت نمودند.

این دوره تخصصی راس ساعت ۹:۳۰ طبق زمان بندی اعلام شده براساس سرفصل های آموزشی توسط مهندس محمد چیتگرها (مدیر فنی شرکت نگاه آسمان) آغاز شد.

 

مهندس حامد سعیدی

 

در این دوره آموزشی شرکت کنندگان با جدیدترین محصولات حوزه تجهیزات پروازی و تصویربرداری هوایی به صورت عملی و میدانی آشنا شده و در شروع سرفصل های آموزشی به صورت کامل نسبت به سخت افزار، تفاوت ها، ویژگی های هر یک از محصولات آشنایی پیدا نمودند. در این دوره آموزشی کلیه محصولات پروازی Dji در دید شرکت کنندگان قرار داده شد.

 

آموزش پرواز فانتوم 4 پرو

 

همچنین در ادامه شرکت کنندگان به تفضیل در خصوص نرم افزار یا App کنترل پرواز Dji Go4 آموزش دیده و بهترین تنظیمات برای این نرم افزار به شرکت کنندگان ارائه گردید.

همانند دوره روز اول فناوری پهپاد، اصول و ایمنی پرواز و مقررات هوایی راس ساعت ۱۳ از شرکت کنندگان در رستوران باغ گیاه شناسی ملی ایران پذیرایی ناهار به عمل آمد.

راس ساعت ۱۴ بخش نهایی آموزش های خلبانی پهپاد و ربات پرنده به صورت عملی در فضای باز بیرونی باغ گیاه شناسی ملی ایران ادامه پیدا کرد.

در این بخش شرکت کنندگان توسط سیستم های مختلف پروازی آموزش دیده و آخرین موارد فنی، چک لیست های ایمنی قبل، در حین و بعد از پرواز به شرکت کنندگان آموزش داده شد. یکی از قسمت های آموزش عملی، اختصاص به آموزش کامل میدانی حالات پروازی هوشمند داده شد.

بعد از پایان دوره آموزشی شرکت کنندگان به تمرین در محیط زیبای باغ ملی گیاه شناسی ایران و برداشت تصاویر زیبا از این باغ ملی پرداختند.

همچنین در قسمت پایانی دوره ۱۲۶ ام، از ۶۰ کارآموز شرکت کننده در روز اول، توسط دبیر محترم کارگروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران (مهندس حامد سعیدی) و همچنین (مهندس مشهدی) آزمون خلبانی گرفته شد. آزمون های خلبانی به دلیل تعدد شرکت کنندگان توسط کارشناسان کارگروه پهپاد تا حوالی ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه بعد از غروب آفتاب نیز ادامه داشت.

 

آموزش هلی شات مویک ایر


 

دوره یکصد و بیست و ششم فناوری پهپاد، اصول و ایمنی پرواز و مقررات هوایی در روزهای دوم و سوم آبان ماه ۹۷ با حضور بیش از ۱۵۰ کارآموز با شکوه و نظم قابل توجهی در مجموعه باغ گیاه شناسی ملی ایران به کار خود پایان داد.

دوره یکصد و بیست و ششم فناوری پهپاد، اصول و ایمنی پرواز و مقررات هوایی توسط کارگروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و شرکت نگاه آسمان برگزار گردید.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: روابط عمومی

سوالات خود را از قسمت نظرات همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.