راهنما/مناطق ممنوعه پرواز در نرم افزار Dji go 4 را چگونه بشناسیم؟

8913 بازدید
معرفی مناطق no fly zone

راهنمای تشخیص مناطق ممنوعه در کوادکوپتر Dji

معرفی سیستم تشخیص مناطق ممنوعه پرواز در Dji

شرکت Dji بعد از تولید ربات های پرنده و انواع Drone ها و به طبع به وجود آمدن موارد ایمنی و امنیتی در پرواز این ربات های پرنده در سراسر جهان، سیستمی هشداردهنده و محدودکننده در پرواز ربات های پرنده خود به نام DJI’s GEO System ایجاد نموده است. Dji در این صفحه گفته است: این سیستم مناطق ایمن برای پرواز را تعیین و محدودیت هایی را برای پرواز در مناطقی که نگرانی هایی در آن مناطق وجود دارد برای مثال در حریم فرودگاه ها، نیروگاه ها، زندان ها و یا مناطقی که به صورت موقت محدودیتی در پرواز ربات های پرنده در آن ایجاد شده برای مثال استادیوم ها و یا در حوادث احتمالی و طبیعی همچون آتش سوزی جنگلها و یا شرایط اضطراری و … ایجاد می نماید.

در برخی از مناطق GEO پرواز ممنوع شده و در برخی دیگر این سیستم به دارندگان ربات های پرنده هشدارهایی را می دهد تا این کاربران از خطرات احتمالی آگاهی یابند.

در برخی دیگر این این مناطق این سیستم به کاربران با حساب های تایید شده Dji این امکان را می دهد که به صورت موقت به صورت مجاز پرواز را انجام دهند. این مورد و ویژگی در مناطق امنیتی ملی حساس امکان پذیر نخواهد بود.


سیستم DJI’s GEO System یک سیستم مشاوره ای و اطلاع رسانی

در کل این سیستم یعنی DJI’s GEO System یک سیستم مشاوره ای است که Dji توسط آن به کاربران خود هشدارها و محدودیت ها را اطلاع رسانی می نماید. یک کاربر و خلبان ربات پرنده قبل از پرواز باید به صورت منطقه ای و محلی قوانین و مقررات مربوط به آن حریم را به دقت بررسی نموده و اطلاعات دقیق از حریم ها و مناطق ممنوعه پرواز را به صورت منطقه ای و محلی دریافت نماید و تنها به سیستم GEO Dji و هشدارها و محدودیت های این سیستم اکتفا نکند.

طبق سیستم DJI’s GEO System حریم ها و مناطق معمولا در نرم افزار کنترل پرواز ربات های پرنده با نام Dji Go 4  به سه رنگ قرمز، آبی و خاکستری تقسیم بندی شده اند.

معرفی مناطق no fly zone


راهنما و آشنایی با مناطق ممنوعه در نرم افزار Dji Go 4

 مناطق به رنگ قرمز (مناطق ممنوع پرواز): در این مناطق ربات پرنده شما پرواز نخواهد کرد. این مناطق پرواز ممنوع هستند و شما باید از پرواز در این مناطق جدا خودداری نمایید. معمولا حریم اصلی فرودگاه ها در سراسر جهان جزو این مناطق ممنوعه و قرمز هستند. در صورتی که دارای مجوز خاصی هستید می توانید با پست الکترونیکی Flysafe@dji.com مکاتبه کنید تا به صورت موقت بر طبق مجوز شما پرواز در این مناطق برای شما باز شود.

مناطق پرواز محدود شده در ارتفاع

مناطق به رنگ خاکستری (مناطق که ارتفاع پرواز در آن محدود شده است): در این مناطق، شما پیام اطلاع رسانی دریافت خواهید کرد. در این مناطق اجازه پرواز برای شما وجود دارد، شما می توانید پرواز کنید ولی ارتفاع پرواز در این مناطق برای شما محدود شده است. (معمولا این محدودیت پرواز در ارتفاع حدود ۱۵۰ متر است.) این مناطق معمولا حریم تیکاف و لندینگ هواپیما در نزدیکی فرودگاه ها در سراسر جهان هستند.

مناطق که برای پرواز نیاز به تاییدیه دارید

مناطق به رنگ آبی تیره (مناطقی که از نظر ممنوعیت پرواز در اولویت نیستند ولی به صورت پیش فرض پرواز ممنوع اند): در این مناطق ربات پرنده شما به صورت پیش فرض پرواز نخواهد کرد و هشدارهایی بر روی نمایشگر شما نمایان خواهد شد. در این مناطق شما می توانید در صورت داشتن اکانت تایید شده Dji و همچنین در صورت دسترسی به اینترنت و ثبت شماره همراه خود و دریافت کد فعال سازی به صورت موقت پرواز خود را انجام دهید.


همان طوری که در ابتدای این محتوا گفتیم ممکن است Dji به صورت موقت در برخی مناطق دیگر نیز محدودیت هایی را برای پرواز اعمال نماید. این مناطق نیز در نقشه به رنگ های دیگر نمایان خواهند شد که در ادامه در این رابطه توضیحاتی را خواهیم داد.

ممکن است در برخی مواقع شما به دور است فرودگاه، نیروگاه، زندان ها و … باشد ولی در آن منطقه دایره قرمز رنگی به معنی عدم اجازه برای پرواز داشته باشید. در برخی مناطق پر جمعیت در سیستم GEO رنگ قرمز را خواهید داشت که Dji آنجا را به صورت موقت یا همیشگی ممنوعه در نظر گرفته است. برای مثال در برخی مناطق تجاری و مسکونی پر جمعیت ممکن است رنگ قرمز و ممنوعیت پرواز اعمال شود.

مناطق هشدار دهنده در پرواز

مناطق به رنگ زرد (مناطق دارای هشدار): این مناطق ممکن است بر روی نقشه در Dji Go 4 دیده نشوند ولی در این مناطق پیام های هشداردهنده را خواهید دید. برای مثال مناطق حریم هوایی کلاس E ممکن است به رنگ زرد نمایان شوند.

در طبقه بندی حریم های هوایی Class E مجاز برای پرواز VFR و IFR در نظر گرفته شده است. در این مناطق به پروازهای IFR سرویس کنترل ترافیک هوایی ارائه می شود.

مناطق به رنگ نارنجی (مناطق دارای هشدار پیشرفته): در این مناطق در هنگام پرواز به شما هشدار داده خواهد شد و اجازه پرواز در ابتدا به صورت پیش فرض داده نخواهد شد. اما شما می توانید به راحتی بدون دسترسی به اینترنت و یا داشتن حساب کاربری تایید شده Dji پرواز را انجام دهید.

مناطق به رنگ آبی روشن (مناطق محدود شده به دلیل قوانین و مقررات محلی): در این مناطق به دلیل مقررات و قوانین محلی پرواز ممنوع شده است. برای مثال ممکن است محدوده و حریم زندان ها با دایره ای به این زنگ مشخص شده باشند.

مناطق به رنگ سبز (مناطق پیشنهادی برای پرواز): این مناطق با دایره سبز نمایش داده شده است و پیشنهاد شده برای پرواز از این مناطق استفاده نمایید.


تهیه و تنظیم: محمد چیتگرها
(شرکت فناور بال گستر نگاه آسمان)
منبع اصلی را در این لینک مطالعه کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://iranhelicam.com/?p=11896
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
محمد چیتگرها
سوالات خود را از قسمت نظرات همین پست با ما به اشتراک بگذارید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد راهنما/مناطق ممنوعه پرواز در نرم افزار Dji go 4 را چگونه بشناسیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.