تاریخچه اولین پخش زنده هوایی مسابقات فوتبال در ایران توسط پهپاد

388254 بازدید
تصویربرداری هوایی با پهپاد در مسابقات فوتبال

شرکت نگاه آسمان به عنوان اولین شرکت خصوصی فعال در حوزه پهپاد و تجهیزات تصویربرداری هوایی در ایران (هلی شات) در همکاری مشترک با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و واحد ترابری هوایی این سازمان موفق به پوشش تصویربرداری هوایی زنده در مهمترین رویدادهای ورزشی ایران در سال ۹۶ شد.

شرکت نگاه آسمان در گام اول با ارزیابی نیازهای سازمان صدا و سیما و مشاوره صحیح انتخاب کارآمدترین تجهیزات فیلمبرداری هوایی، موفق شد اولین پروژه های ملی پخش زنده تصویربرداری هوایی در ایران را انجام دهد.

تجهیز سازمان صدا و سیما در سال ۹۶ به ۵ دستگاه کوادکوپتر اینسپایر ۲ همراه با دوربین X5S و همچنین تجهیزات جانبی پخش زنده شامل مانیتور و رادیوکنترل های مخصوص به عنوان اولین تجهیز حرفه ای سازمان صدا و سیما تلقی می شود. نقطه عطف فعالیت های موفق سازمان صدا و سیما در پخش زنده هوایی بر می گردد به سال ۹۶ و اولین پوشش زنده مسابقه فوتبال استقلال و پرسپولیس تهران در استادیوم آزادی


هلی شات استادیوم آزادی

در این بازی محمد چیتگرها به عنوان خلبان و هدایت کننده تجهیزات پروازی در قالب تیمی متشکل از متخصصان ترابری هوایی سازمان صدا و سیما ج.ا.ا آقای علیرضایی و ماهر توانستند به این مهم دست یابند. در شهرآورد استقلال و پرسپولیس آن سال برای اولین بار پیش از ۱۰ دقیقه آنتن زنده شبکه سوم سیما به دوربین پرنده اختصاص یافت.


تنها تصویر هوایی (هلی شات) جام باشگاه های آسیا

این تصاویر متعلق به بازی دو تیم پرسپولیس ایران و کاشیما آنتلرز ژاپن در عصر  روز شنبه ۱۹ آبان ۹۷ است که توسط شرکت نگاه آسمان اخذ شده است.

 


کنایه عادل فردوسی پور به پهپاد تصویربردار در دربی استقلال و پرسپولیس

 

هلی شات استقلال و پرسپولیس

در این ویدیو در لحظه ورود بازیکنان و تیم داوری به داخل زمین، کوادکوپتر وارد کادر دوربین ثابت می شود. در این صحنه دوربین پرنده در حساس ترین و کلیدی ترین زمان پخش زنده یک مسابقه فوتبال به دلیل جا گیری بسیار عالی به عنوان دوربین اصلی پخش زنده انتخاب می شود.


پشت صحنه پرواز ربات پرنده در استادیوم آزادی تهران

 


اولین تصاویر هوایی زنده مسابقات فوتبال

(پخش زنده هوایی دربی استقلال و پرسپولیس)

 


دربی دیگر استقلال و پرسپولیس و حضور کوادکوپتر تصویربردار

پخش زنده تصویربرداری هوایی از استادیوم آزادی با پهپاد

 

 

اولین فعالیت های حرفه ای و تخصصی در سازمان صدا و سیما برای تجهیز به جدیدترین تجهیزات تصویربرداری هوایی و پخش زنده هوایی سال ۹۶ با مشارکت و همکاری شرکت نگاه آسمان – اعضای تیم: آقایان ماهر و علیرضایی (واحد ترابری هوایی صدا و سیمای ج.ا.ا) و آقای محمد چیتگرها (شرکت نگاه آسمان)


گزارش تصویری

 

مانتیور مخصوص هلی شات

 

 

هلی شات استقلال و پرسپولیس

 

 

قیمت کوادروتور اینسپایر 2

 

هلی شات استادیوم آزادی

 

 

 

 

خرید اینسپایر 2

 

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://iranhelicam.com/?p=10977
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
محمد چیتگرها
سوالات خود را از قسمت نظرات همین پست با ما به اشتراک بگذارید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد تاریخچه اولین پخش زنده هوایی مسابقات فوتبال در ایران توسط پهپاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. جهت اطلاع اولین ارتباط زنده هلی شات با اینسپار ۱ دو ریموت در تاریخ تلویزیون ایران سال ۹۴ از استادیوم ثامن مشهد بازی استقلال و سیاه جامگان ابومسلم روی آنتن سه شبکه ؛ جام جم و ۳ و خراسان رضوی بردیم

    ۱۷۲